Jóga je prastaré, ucelené učení , které spojuje práci těla, mysli a Ducha s cílem uvolnit, protáhnout, posílit a zpevnit tělo, zrelaxovat a ukotvit mysl, abychom mohli prožívat přítomný okamžik s veškerou pozorností, uvědomovali si vlastní bytí a přítomnost a nalézali rovnováhu ve všech oblastech života, spokojenost a harmonii sami v sobě a ve všem a se všemi, kteří nás obklopují.

Využíváme při něm vědomou a soustředěnou práci s dechem, poté připojíme práci s tělem a necháme vše plynout tak, jak v dané chvíli má.

Jsem certifikovaná lektorka jógy, vystudovala jsem techniku powerjógy, hathajógu jógu pro těhotné, jógovou terapii, ashtanga jógu, restorativní a vitální jógu, jin jógu, léčivé meditace a dále se průběžně vzdělávám na jógových seminářích.

Kurzy jógy pro začátečníky i pokročilé vedu od roku 2009 v Plzni a ve Vejprnicích u Plzně.

V mých hodinách se nejčastěji prolínají styly hathajógy a powerjógy, Své lekce vedu s láskou a pečlivostí, s důrazem vnímat sami sebe, být tady a teď, prožít lehkost a stabilitu, abyste odcházeli s uvolněným a protaženým tělem, úsměvem na tváři, klidnou myslí, pocitem štěstí a vděčností za vše stejně jako já.

 

Více o stylech jógy

Hathajóga – soustředí se na ovládnutí těla, jeho pročištění a udržení ve zdravém a dokonalém stavu. Je typická dlouhými výdržemi, v průběhu kterých dochází ke sledování dechu, učí posílat pryč veškeré myšlenky, zklidňovat mysl pomocí dechu, být sám se sebou v klidu a harmonii.

Powerjóga - dynamický styl cvičení jogy, který zapojuje celé tělo a buduje tak sílu a vytrvalost, zaměřuje se problémové svalové partie, upravuje množství podkožního tuku a účinně vyrovnává svalovou disbalanci.

Jin jóga – pomalý a jemný styl jógy praktikovaný zejména pozicemi vsedě a vleže s delší výdrží, která příznivě ovlivňuje proudění energie do buněk a orgánů celého těla. Vyvažuje aktivní styl života a vnáší do něj rovnováhu.

Obličejová jóga - systematický trénink svalů obličeje, krku a dekoltu, který zahrnuje zahřátí, posílení, protažení a následnou relaxaci a pomocí kterého dosáhneme mladistvějšího vzezření, pružné, pevné a prozářené pleti a jasných kontur obličeje.